cze 152012
 

Nowy trend – indywidualny szyling opon, nowa technologia nadruku opon od Bridgestone – kolorowe opony

W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie wyróżniać się z tłumu, być indywidualistami. Także wygląd samochodu może odzwierciedlać wnętrze, duszę jego właściciela. Firma Bridgestone zaprezentowała kolejny element pojazdu, którego wygląd w najbliższej przyszłości może być zaprojektowany przez każdego indywidualnego kierowcę. Mowa o oponach.

Do tej pory stosowano tradycyjne metody, które polegały na umieszczeniu białej części ogumienia na zewnątrz, co miało doprowadzić do uniknięcia przebarwień i zapewnić trwały nadruk. Jednak opony takiego rodzaju są ciężkie, co sprawia, iż zużywają one o wiele więcej paliwa, są więc nieekonomiczne.

Kolorowe opony 

Bridgestone zastosowała nową technologię, która już niebawem ma uczynić pojazdy bardziej kolorowymi i oryginalnymi. Co więcej, nadruki umieszczone na ogumieniu mają mieć wysoką jakość i być trwałe, a sama opona ma nie tracić przez to swoich właściwości i wartości. Wszystko ma składać się z trzech warstw drukowania. Pierwsza z nich ma być bazą, która będzie zapobiegać wyblaknięciu, druga ma zawierać nadruk, jaki pojawi się na oponie. Zadaniem ostatniej warstwy będzie ochrona przed uszkodzeniami. Dzięki nowej technologii nie ma konieczności użycia dodatkowej mieszanki – wydruk umieszczany jest na zewnętrznej części opony, a wykorzystywany atrament ma specjalne właściwości, które zapobiegają przebarwieniom i mechanicznym uszkodzeniom.

Dodatkową atrakcją przy tej technologii są specjalne wzory – każdy klient może zaprojektować własny wzór lub umieścić na nadruku wybrane zdjęcie. Umożliwia to uczynienie swojego auta jeszcze bardziej indywidualnym, wyjątkowym. Co więcej, taki zabieg nie czyni opony cięższą i nie powoduje większego zużycia paliwa.

Bridgestone nie poprzestaje na tym rozwiązaniu, które w przyszłych latach będzie coraz bardziej powszechne. Obecnie firma pracuje nad udoskonaleniami tego pomysłu, aby możliwe było usunięcie wydruku lub zamiana go na inny.

Podsumowując, już niebawem każdy klient będzie mógł posiadać w swoim samochodzie opony zaprojektowane przez siebie – z pewnością jest to gratka zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają styling samochodów.

  One Response to “Kolorowe opony”

  1. Hm zapewne znajdzie się mnóstwo entuzjastów tuningu, którzy chętnie założą takie opony do auta, Ja jednak jestem w tym względzie konserwatywny i nie widzę innych niż czarnych opon w moim aucie 😉 Po prostu to kwestia gustu. Tak, czy inaczej ciekawy pomysł Bridgestone.

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>