maj 012012
 

Clio 2013 

Pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie Renault Clio 4 generacji. Więcej informacji na temat tego modelu usłyszeli już akcjonariusze firmy na walnym zgromadzeniu, gdzie obok prezentacji wyników finansowych i podziału dywidendy za poprzedni rok omawiano też plany na przyszłość. 

Jednym z zamierzeń firmy jest pokazanie na paryskim Motor Show opartego na koncepcji DeZir Clio nowej generacji. Samochód ma być niższy i szerszy, jego wygląd ma być mniej kontrowersyjny niż elektrycznego Zoe. Klamka tylnych zostanie przeniesiona na słupek drzwi co sprawi, że pięciodrzwiowy samochód będzie wyglądał jak trzydrzwiowy – jest to zamierzona taktyka firmy, która nie planuje wytwarzać wersji trzydrzwiowej. Tylne błotniki z wyrzeźbionymi przetłoczeniami podkreślają tylne lampy zachodzące w kierunki linii tylnych okien zwiastując sportową linię samochodu. Wnętrze ma być wykonane z materiałów lepszej jakości. W gamie silników znajdą się jednostki trzy i cztero – cylindrowe zarówno benzynowe jak i Diesel’a, natomiast w topowej wersji znajdzie się turbodoładowany czterocylindrowiec.

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>