sty 102012
 
9 stycznia 2012 – Na North American International Auto Show w Detroit Audi przedstawiło wyjątkowy samochód – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM). Ten kompaktowy SUV, o nazwie nawiązującej do północnoamerykańskiego ośrodka sportów zimowych, łączy w sobie siłę i zacięcie sportowca.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail skierowane jest dla ludzi młodych, pasjonujących się sportem, a szczególnie sportami zimowymi i łączy wiele praktycznych zalet z eleganckim wyglądem i indywidualnym stylem.

Pokryty jest stworzonym specjalnie dla niego lakierem w kolorze czerwonym Energie ze złotymi cząsteczkami tworzącymi perłowy efekt. Elementy zamontowane na nadwoziu polakierowano matowym, szarym lakierem kwarcowym i podkreślają siłę samochodu. Uzupełnieniem stylistyki jest pakiet optyczny „Połysk”, dostępny także dla modeli seryjnych, obejmujący aluminiowe listwy wokół okien oraz czarne, błyszczące osłony na słupkach.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail tył

Listwy na osłonie chłodnicy utrzymane są w tonacji bicolor, opracowanej przez stylistów specjalnie dla Q3 Vail: ich krawędzie pokryto matowym lakierem mika a wąskie części środkowe są błyszczące.

Patrząc z boku na Audi Q3 Vail trudno nie zauważyć poszerzonych nadkoli i progów oraz aluminiowego relingu dachowego o nowym kształcie specjalnie zaprojektowanego do przewożenia nart i desek nowboardowych.

W przedniej części belki relingu dachowego umieszczone są kompaktowe, energooszczędne reflektory diodowe o szerokim strumieniu światła, oświetlające otoczenie wokół Audi Q3 Vail. Są one sterowane przyciskami w module dachowym.

Rozstaw przednich i tylnych kół jest o 40 mm większy, niż w samochodach seryjnych, a nadwozie znajduje się o 30 mm wyżej. Także z tyłu widać indywidualne rozwiązania – dwie końcówki układu wydechowego są wbudowane w dyfuzor i osłonę tylnej części podwozia. Krawędzie 8,5 J x 20 felg są jasne i błyszczące, jak osłona chłodnicy, natomiast wewnętrzna część pokryta jest matowym lakierem mika. Na obręcze nałożone są opony terenowe 255/45.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail kokpit

Wnętrze tworzy atmosferę luksusu i sportowej elegancji, a uzyskano to poprzez połączenie tytanowo-szarej podsufitki z Alcantary z czarną wykładziną i obszycie dywaników, oraz tapicerki czerwoną skórą Velvet.
Cała tablica rozdzielcza Q3 Vail pokryta jest czarną skórą Feinnappa z kontrastowymi, tytanowo-szarymi szwami. Skóra nad daszkiem, w którym umieszczone są instrumenty, jest stalowo-szara z czerwonymi szwami. Podłokietniki w drzwiach również wykończono czerwonym szwem. Przednia część tunelu środkowego pokryta jest skórą.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail konsola środkowa

Wygląd wnętrza uzupełniają panele pokryte czarnym błyszczącym lakierem – dotyczy to obszarów wokół komputera pokładowego, wylotów nawiewu, terminala MMI i listwy przycisków na konsoli środkowej.

Dla miłośników sportów zimowych konstruktorzy przygotowali trzy praktyczne rozwiązania. W bocznej ścianie bagażnika znajduje się schowek, w którym można przewozić latarki i jednocześnie ładować indukcyjnie ich baterie. Tę samą indukcyjną technikę zastosowano w termosie, który znajduje się
w uchwycie między przednimi siedzeniami i może chłodzić lub podgrzewać napoje. Oba urządzenia posiadają diody informujące o stanie ładowania. Ciekawostką jest, że latarki dysponują nie tylko diodami LED, lecz również promiennikami podczerwieni umożliwiającymi rozgrzanie rąk lub butów narciarskich.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail - bagażnik

Trzecią niespodzianką jest mata w bagażniku z ogrzewanymi poduszkami – można przełożyć ją przez krawędź bagażnika dla ochrony przy załadunku lub usiąść na niej aby założyć i zdjąć buty narciarskie.

Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail z boku

Do napędu Audi Q3 Vail służy pięciocylindrowy silnik 2.5 TFSI z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem, o pojemności 2480 cm3 i mocy 231 kW (314 KM) z momentem obrotowym 400 Nm. Moc pięciocylindrowego silnika przenoszona jest na układ napędowy quattro przez siedmiobiegową przekładnię S tronic. Audi Q3 Vail przyspiesza od zera do 100 km/h w 5,5 sek. i rozwija prędkość maksymalną 262 km/h.

Źródło: Audi

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>