gru 052011
 
Pomimo przeżywania wielu problemów finansowych GM stać było na opracowanie i wdrożenie do produkcji nowej wersji minivana Opla Zafira Tourer.Choć powstał w okresie chaosu i niepewności oferuje wysoki poziom luksusu oraz jest wyposażony w wiele innowacyjnych technologii zwiększających bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Opel Zafira Tourer interior

Opel Zafira Tourer wnętrze

Zafira jest przystosowana do przewozu 7 pasażerów w trzech rzędach siedzeń, ale jak to bywa w tego typu pojazdach na wygodę mogą liczyć tylko pasażerowie dwóch pierwszych rzędów. Trzeci rząd siedzeń przeznaczony jest raczej dla nastolatków lub dorosłych o niewielkim wzroście. Za to pierwszy i drugi rząd sprawiają, że podróż nową Zafirą staje się przyjemnością.

Opel Zafira Tourer interior

Opel Zafira Tourer wnętrze

Przednie fotele są znakomite, ich jakość została potwierdzona poprzez niemiecki instytut zdrowia. Drugi rząd siedzeń jest wyposażony w system pozwalający poprzez opuszczenie środkowego oparcia i zamienienie w podłokietnik przekształcić w dwuosobową komfortową kanapę. Tym bardziej, że możliwe jest również przesunięcie zewnętrznych siedzeń do tyłu i ku środkowi co zwiększa ilość miejsca na nogi i ramiona. Dużo przyjemności pasażerom mogą sprawić wygodne zagłówki, których ułożenie i kształt można zmieniać celem zapewnienia maksimum wygody.

2012 Opel Zafira Tourer rear seat

2012 Opel Zafira Tourer tylne siedzenia

Funkcjonalność Zafiry jest znakomita. Aby przekształcić wnętrze w dwumiejscowego vana o płaskiej podłodze należy złożyć fotele bez konieczności usuwania ich z wnętrza pojazdu. Pozwala to na uzyskanie 1860 l pojemności bagażnika przy dwu siedzeniach i 710 l przy pięciu miejscach. W środku znajduje się ponad 30 przemyślnie rozmieszczonych schowków pozwalających bezproblemowo schować nawet największą liczbę drobiazgów.

Opel Zafira Tourer 2012 Trunk

Opel Zafira Tourer bagażnik

Za bezpieczeństwo w nowej Zafirze Tourer odpowiada wiele układów z asystentem kierowcy włącznie. Zastosowano tu na przykład rozmaite systemy wspomagające takie, jak: adaptacyjny tempomat oparty na technice radarowej, inteligentną regulację zasięgu świateł (ILR), system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola w lusterku, układ hamowania w przypadku niebezpieczeństwa kolizji oraz zaawansowany system wspomagający parkowanie. Nowy asystent kierowcy zapewnia przyjemną, komfortową i bezpieczną jazdę. Podstawowym elementem wszystkich tych nowych systemów jest przednia kamera, a mówiąc dokładniej połączenie przedniej kamery Opla i radaru zabudowanego na grillu.

Opel Zafira Tourer front

Opel Zafira Tourer

Po wprowadzeniu modelu na rynek Opel Zafira Tourer będzie dostępny z trzema wersjami silnika turbodiesel Common-Rail 2.0 CDTI znanego z modeli Astry i Insignii. Oferowana moc to 110 KM, 130 KM i165 KM. Gama silników benzynowych obejmuje dwie jednostki 1.4 ECOTEC z turbodoładowaniem o mocy 120 KM i 140 KM. Dostępne będą sześciostopniowe manualne i automatyczne skrzynie biegów.
Należy się spodziewać, że nowa Zafira Tourer dzielnie powalczy o klientów z rywalami VW Sharan i Fordem S-max.

Źródło: Opel

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>