gru 172011
 
Jednym z najgorętszych tematów ostatnich dni w internecie jest zapowiedź szóstej generacji roadstera Mercedes Benz SL. Pomimo iż światowa premiera tego najbardziej wyczekiwanego samochodu odbędzie się w styczniu 2012 w czasie Motor Show w Detroit, już dziś Mercedes udostępnił serie zdjęć i pierwsze oficjalne video.

Mercedes Benz SL roadster front

Mercedes Benz SL roadster front

Aby obniżyć masę nadwozie SL-a będzie wykonane z aluminium – zmniejszyło to ciężar o 125 do 140 kg w zależności od wersji, oraz wpłynęło na zużycie paliwa i poprawę właściwości jezdnych.

Początkowo oferowane będą jedynie dwie jednostki napędowe. Oba silniki wyposażono w nowe technologie, dzięki którym udało się zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Podstawowy motor V6 o pojemności 3.5-litra będzie wytwarzał moc 305 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwali to na osiągnięcie 100 km/h po upływie 5,9 sekundy, przy jednoczesnym zużyciu paliwa na poziomie 6,8 l/100 km.

Mercedes Benz SL roadster rear

Mercedes Benz SL podniesiony dach

Mocniejszy V8 z podwójnym doładowaniem z 4,7 litra pojemności wygeneruje 435 KM i 700 Nm co pozwoli na przyśpieszanie do 100 km w czasie 4,6 s.
Na uwagę zasługuje nowy układ zawieszenia, którego konstrukcja oparta jest na aktywnych amortyzatorach zmieniających twardość w zależności od warunków jazdy i ustawień kierowcy. W połączeniu z hydraulicznym systemem regulacji wysokości i aktywnym wspomaganiem pozwoli to na bezpieczną, ale komfortową i szybką jazdę.

Mercedes Benz SL

Mercedes Benz SL - a gdzie podnoszone drzwi?


Mercedes Benz SL roadster cockpit

Mercedes Benz SL roadster - jasne wnętrze


Mercedes Benz SL roadster red cockpit

Mercedes Benz SL - czerwone wnętrze


Mercedes Benz SL

Mercedes Benz SL - automat


Mercedes Benz SL roadster side

Mercedes Benz SL - opuszczony dach

Źródło: Mercedes Benz

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>