lis 042011
 

Gdy przed czterema laty zadebiutował Passat CC – pierwsze czterodrzwiowe coupe w klasie średniej, nikt nie spodziewał się, że spotka się on z tak dużą popularnością i że aż 270000 klientów doceni go za wygląd połączony z funkcjonalnością.

Volkswagen Passat CC

Volkswagen Passat CC

Idąc za ciosem firma przygotowała odświeżoną i udoskonaloną wersję Passata CC.
Wyróżniać się będzie nową linią przodu i tyłu nadwozia, znacznie rozszerzoną ofertą wyposażenia seryjnego, obejmującego m.in. reflektory biksenonowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów oraz diodowe światła tylne, oraz systemem śledzenia zmęczenia kierowcy. Do wyposażenia trafi też technologia Side Assist Plus wraz z Lane Assist (ostrzegający przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia i pozwalający poprzez ingerencję w układ kierowniczy uniknąć wypadku), Dynamic Light Assist (automatyczna regulacja świateł drogowych) oraz współpracujący z kamerą system rozpoznający znaki drogowe. Komfort poprawia klimatyzowany fotel z funkcją masażu.

Volkswagen Passat CC

Volkswagen Passat CC 2012 wnętrze

Passat CC wyposażony będzie w znaną gamę silników wysokoprężnych TDI o mocach 140 KM i 170 KM wyposażonych seryjnie w system Start-Stop a także silniki benzynowe 160-210-300 KM wyposażone również w tryb odzyskiwania energii hamowania.

Volkswagen Passat CC 2012

Volkswagen Passat CC 2012

Po raz pierwszy odmłodzony Volkswagen Passat CC pokazany zostanie na Auto Show w Los Angeles w dniach 18-27 listopada, natomiast produkcja rozpocznie się na początku 2012 roku. Wydaje się, że miejsce premiery jest nieprzypadkowe – firma liczy na rynek amerykański, przygotowała dlań specjalne wersje silnikowe 200 KM TSI i 280 KM FSI.

Źródło: Volkswagen

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>