lis 082011
 

Chevrolet oficjalnie zapowiedział, że nowa wersja Chevroleta Cobalt będzie sprzedawana w ponad 40 krajach w Europie, Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Ten kompaktowy samochód do tej pory był dostępny wyłącznie na rynku amerykańskim.

Chevrolet Cobalt 2012

Chevrolet Cobalt 2012

Powstał na płycie podłogowej GM Delta która jest wykorzystywana do produkcji Chevroleta HHR, Pontiaca G5, Saturna ION oraz europejskiego Opla Astra i 7-miejscowej Zafiry. Proporcje tego auta są zachwiane, oglądając jego sylwetkę trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wygląda jak kompilacja Cruze’a z Dacią Logan. Materiały wydają się być tanie i niewiele w tym wrażeniu zmienia alu-podobna nakładka przy kierownicy i wstawki przy konsoli środkowej. No i ten wyświetlacz elektroniczny rodem ze skutera. Jedynie chyba chęć zapewnienia pracy robotnikom amerykańskim zamiast koreańskim zadecydowała o wznowieniu produkcji Chevroleta Cobalt. Przecież GM produkuje już całkiem udanego Chevroleta Cruze czy też mniejszego Aveo i nie widzę potrzeby, aby wskrzeszać Cobalta. No chyba że chodzi o cenę- tylko jaka by musiała być aby zaistnieć na naszym rynku?


Chevrolet Cobalt interior

Chevrolet Cobalt 2012 interior


Chevrolet Cobalt 2012

Chevrolet Cobalt 2012

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>