lis 212011
 

Na początku 2012 roku do rąk klientów trafi kompaktowy pięciodrzwiowy Audi A1 Sportback. Kierowany w stronę młodych mieszkańców miast ma pełen emocji sportowy charakter, a w stylistyce nawiązuje do swojego starszego trzydrzwiowego brata.

Audi A1 Sportback S line

Audi A1 Sportback S line

Nawet długość i rozstaw osi są podobne jak w modelu trzydrzwiowym, większe o 6 mm są natomiast szerokość i wysokość. Standardowo wewnątrz jest miejsce dla czterech osób, ale na zamówienie bez dopłaty można otrzymać tylną kanapę dla trzech pasażerów.

Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback

Wnętrze ma lekki, młodzieżowy charakter. Dzięki świeżym kolorom i licznym dodatkom każdy może dopasować Sportback’a do własnych gustów i wymagań. Można sobie zażyczyć aby górna część nadwozia były polakierowana jednym z trzech kontrastowych kolorów, wyposażyć pojazd w system Audi Connect, co przy kombinacji systemu MMI Navigation Plus z telefonem samochodowym Bluetooth pozwoli łączyć się z Internetem. Tapicerka z kolorowymi wstawkami i szwami w tym samym kolorze oraz kolorowe nawiewy powietrza ożywiają wnętrze i nadają mu sportowy charakter.

Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback

Sportowy charakter Audi A1 Sportback podkreśla również wyraźnie zarysowana linia boczna i mocno pochylony tylni słupek, oraz drobne dodatki jak tylni spojler czy też otwory w zderzaku kierujące powietrze w stronę hamulców.
A1 Sportback można wyposażyć w trzy silniki benzynowe TFSI i trzy silniki wysokoprężne TDI o mocy od 63 kW (86 KM) do 136 kW (185 KM). Podstawowy silnik benzynowy 1.2 TFSI ma moc 63 kW (86 KM), a dzięki specjalnemu systemowi zarządzania temperaturą uzyskano zmniejszenie zużycia paliwa do 5,1 l na 100 km. Najmocniejszy silnik benzynowy doładowywany jest przez kompresor oraz turbosprężarkę – uzyskując maksymalny moment obrotowy 250 Nm, przyspieszenie od zera do 100 km/h w 7 sekund i prędkość maksymalną 227 km/h.

Źródło: Audi

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>