lis 232011
 
Nissan-GT-R

Nissan-GT-R

Czy możliwe aby Nissan GT-R był szybszy niż Ferrari 599 GTO czy Mercedes SLS AMG? Znalazłem w sieci video z testów na torze Nissana.

Pokazany jest tam m.in. zrzut z ekranu na którym widać wartości – 0-100 km\h – 2.84 s, 0-60 mph – 2.72 s – prawda, że robi wrażenie? Tylko chyba Bugatti Veyron jest zrywniejszy wśród samochodów użytkowych.
Nie ma co się dziwić osiągom, ponieważ GT-R jest wyposażony w ulepszoną jednostkę V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym doładowaniem osiągającą moc 550 KM i moment obrotowy 632 Nm. Zmodyfikowano między innymi dolot powietrza do silnika i konstrukcję zaworów. Jeszcze ważniejsze poprawki wiążą się z zawieszeniem, które dzięki asymetrycznej konstrukcji dostosowanej do kierowcy siedzącego z lewej strony lepiej spisuje się podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Wzmocniono też konstrukcję nadwozia.
Jakby tego było mało model 2013 ma mieć jeszcze lepsze osiągi.

Źródło: YouTube

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>