paź 182011
 

Na rynku pojawiła się szósta generacja najpopularniejszej na świecie limuzyny klasy średniej – BMW serii 3. Malkontenci mogą powiedzieć, że właściwie niewiele się zmieniło, ale czy warto zmieniać coś co jest dobre? Dlatego inżynierowie skupili się na doskonaleniu znanych zespołów w celu osiągnięcia jeszcze lepszej zwinności i dynamiki jazdy przy większym komforcie. Nowa 3 jest bardziej masywna, ma większą długość (93 mm) i rozstaw osi (50 mm) co docenią pasażerowie zajmujący tylne siedzenia. Mimo większych gabarytów BMW 3 jest lżejsze od poprzednika o 40 kg.

Nowe BMW serii 3 Sport Line

Klienci do wyboru mają różne linie stylistyczne: „Sport Line”, „Luxury Line” oraz „Modern Line” – nazwy dobrze odzwierciedlają cechy charakteru nowej limuzyny.
Do napędu służą znane już dwa silniki wysokoprężne, popularny 6-cylindrowy silnik benzynowy oraz nowy BMW 328i – czterocylindrowy z turbodoładowaniem zapewniający dużą dynamikę połączoną ze zmniejszonym apetytem na paliwo. Wszystkie te silniki wyposażono w technologię BMW Twin Power Turbo. Jako nowość pojawi się po raz pierwszy zastosowana w limuzynie klasy średniej premium ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów. Dostępna będzie ze wszystkimi rodzajami silników i standardowo wyposażona w system Auto Start Stop.

Nowe BMW serii 3 Sport Line

W połączeniu z pozostałymi funkcjami stanowiącymi część koncepcji technologicznej BMW EfficientDynamics pozwoli to na zmniejszenie zużycia paliwa przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i dynamiki jazdy. Przykładem może być BMW 320d EfficientDynamics Edition, które potrafi spalić w cyklu testowym UE 4,1 litra oleju napędowego na 100km emitując do atmosfery 119g\km CO2. I to wszystko przy maksymalnej mocy 163KM.


Więcej zdjęć w galerii BMW 3

Źródło: BMW

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>