paź 032011
 
Po VW Up! i Skodzie Citigo przyszła kolej na prezentację nowego modelu Seata Mii. Jak wiadomo wszystkie marki należą do jednej grupy Volkswagena i trudno oczekiwać wielkich różnic pomiędzy modelami małych pojazdów. Jedyne widoczne różnice pomiędzy modelem Up!, Citigo i Mii dotyczą stylizacji przedniej części nadwozia, felg, tylnych lamp i wykończenia wnętrza oraz opcji wyposażenia. Jest to zrozumiałe w dobie oszczędności i dążeniu producentów do unifikacji części.

Seat Mii

Podobnie rzecz się ma z układem napędowym – nowy model Seata Mii będzie wyposażony w nowy 1,0-litrowy silnik VW w dwóch wersjach różniących się mocą – 60KM(40kW) i 75KM(60kW) osiągający odpowiednio 160km\h i 170km\h i zużywający 4,5l\100km lub 4,7l\100km.

Seat Mii

Seat zapowiedział również wariant Ecomotive wyposażony w system Stop\Start i wersję Mii przystosowaną do spalania benzyny i CNG (Compressed Natural Gas) który będzie jednym z najczystszych samochodów na świecie o emisji 86g CO2\km.

Seat Mii

Sprzedaż Mii w Hiszpanii zacznie się w listopadzie tego roku od modelu trzydrzwiowego, na rynkach europejskich zadebiutuje wiosną 2012r, natomiast pięciodrzwiowy model zostanie dodany do oferty przed końcem przyszłego roku.

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>