paź 282011
 

BMW jest jednym z pionierów zastosowania technologii head-up display w samochodach – system początkowo stosowany w lotnictwie coraz częściej jest spotykany w nowych modelach pojazdów. Od 2004 r. stosowany jest jako integralna część systemu ConnectedDrive oferowanego w BMW serii 5.

Jak to działa?

BMW head-up display

Reprodukcja danych dokonuje się za pomocą intensywnego źródła światła, które znajduje się wewnątrz tablicy rozdzielczej i jest rzutowane na przednią szybę poprzez złożony system luster. Z uwagi na kształt szyby i właściwości szkła aby uniknąć podwójnych obrazów w szybę wtapiana jest specjalna folia eliminująca to niekorzystne zjawisko.

BMW head-up display

Co to daje?

Urządzenie przedstawia w sposób graficzny podstawowe dane dotyczące ruchu pojazdu, wyświetlając na wysokości oczu kierowcy prędkość i wskazania nawigacji, walnie przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia samochodu. Kolorowy wyświetlacz Head-up oferuje kierowcy realistyczne przedstawienie intuicyjnych symboli i obrazów wprowadzając w zdumienie nawet pilotów obytych na co dzień z tym systemem. Jak stwierdzono czas potrzebny na przyswojenie sobie informacji zmniejsza się o ponad połowę i nie powoduje dekoncentracji.

BMW head-up display

Źródło BMW, www

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>