wrz 062011
 

Nissan prezentuje nową wersję modelu Qashqai z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 1,6 litra, który zastąpi stosowaną do tej pory jednostkę 2,0 dCi.

Qashqai

Nowy diesel 1,6 dCi rozwija moc 130 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego od 1750 obr./min. Producent podaje, że model z tym silnikiem emituje 129 g/km CO2 i spala średnio 4,9 l/100 km. Już od przyszłego roku Nissan będzie wyposażał tę wersję w system Start/Stop, dzięki któremu emisja CO2 i zużycie paliwa spadną odpowiednio do 119 g/km i 4,5 l/100 km.

Qashqai

W samochodzie znalazły się także nowe elementy wyposażenia, w tym Around View Monitor. W skład AVM wchodzi kilka małych kamer zlokalizowanych na zewnątrz pojazdu, które ułatwiają parkowanie. Kolejne urozmaicenie w ofercie zespołów napędowych to nowa przekładnia bezstopniowa (CVT) dostępna z silnikiem benzynowym 1.6.

Qashqai

Źródło: Nissan, informacja Mototarget.pl

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>