wrz 302011
 

Kolejny producent wkracza w świat luksusowych SUV-ów. Tym razem jest to znana z produkcji sportowych aut włoska firma Maserati.

Maserati Kubang

Każdy fan motoryzacji zna modele Quattroporte, GranTurismo, GranCabrio, czy też wcześniejsze ikony sportowych samochodów o niebanalnych kształtach Ghilbi, Mistral, Indy.

Teraz na Targach motoryzacyjnych we Frankfurcie firma zaprezentowała mający wielkie szanse na wejście do produkcji model koncepcyjny luksusowego SUV-a pod nazwą Kubang.

Maserati Kubang

Nie zdradzając szczegółów menadżerowie Maserati przedstawili ogólne założenia koncepcji stworzenia Kubanga. Nie będzie odbiegać od starszych braci – ma być sportowy i luksusowy. Postawą konstrukcji jest zmodernizowana płyta podłogowa stosowana w produkcji Jeepa Grand Cherokee i Dodge’a Durango, natomiast główne zespoły takie jak silniki nowej generacji, 8-biegowy automat i zawieszenie będą zaprojektowane przez Paolo Martinelli szefa działu silnika i przeniesienia napędu Maserati a produkcja silników odbywać się będzie w Maranello w fabryce Ferrari.

Maserati Kubang

Patrząc na kształty Kubang trudno nie odnieść wrażenia, że są agresywne – duże koła, wysokie zawieszenie i wąskie poprowadzenie okien w połączeniu wielkimi wlotami powietrza w zderzaku i kolosalny grill ze znakiem Maserati mówią „Nie jestem byle kim, Cayenne bój się”.

Maserati Kubang

Źródło: Maserati

  One Response to “Maserati Kubang – nowy SUV”

  1. Teraz jest nowa oficjalna nazwa Maserati Levante zresztą ten SUV świetnie wygląda i na pewno znajdzie rzeszę nabywców.

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>