sie 302011
 

Na Targach we Frankfurcie Peugeot zaprezentuje więcej szczegółów o swoim rewolucyjnym projekcie lususowego 6-miejscowego samochodu z segmentu MPV. Jest to Peugeot Concept HX1, który ma być dłuższy i szerszy niż BMW X5, ale niższy od serii X1. Poprzez krótkie zwisy z przodu i tyłu, oraz wysokości 1373 mm sprawia wrażenie lecącej strzały.

Peugeot Concept HX1

Aerodynamika jest imponująca – Cx=0,28 – została osiągnięta poprzez ukształtowanie grilla, wlotów powietrza i zastosowaniu wąskich reflektorów. Niska sportowa sylwetka wraz z połączeniem elementów aktywnej aerodynamiki takich jak spojler który uaktywnia się powyżej 62 mil/h czy szprychy kół zmieniające kształt aby uzyskać jak najbardziej płaską powierzchnię pozwalają przypuszczać, że HX1 będzie nie tylko szybki ale również oszczędny.

Peugeot Concept HX1

Szczególnie, że być może będzie napędzany systemem HYbrid4 już stosowanym w 3008 i RXH, w którym zastosowano 2,2 litrowy diesel Hdi o mocy 204 KM powiązany z 95 konnym silnikiem elektrycznym. Pozwoli to osiągnąć zużycie paliwa na poziomie 3.8 l/100km i emisję CO2 83g/km.

Peugeot Concept HX1

Wnętrze wykonane jest z najlepszych materiałów. Do wykończenia użyto naturalnego dębu, szczotkowango metalu, włókien światłowodów i skóry. Tym co wyróżnia HX1 jest układ siedzeń : dwa z przodu i tyłu pojazdu oraz dodatkowa para siedzeń środkowych chowających się w oparciach przednich foteli. Największy luksus jest dostępny dla pasażerów z tylnych siedzeń – mają do dyspozycji minibar i ekspres do kawy zintegrowany w tylnej marmurowej konsoli.

Peugeot Concept HX1

Trudno też nie wspomnieć o drzwiach otwierających się ku górze i dająych pasażerom bardzo łatwy dostęp do wnętrza.

Peugeot Concept HX1

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>