lip 292011
 

Wygląd wnętrza nowego Mercedesa klasy B: nowy poziom jakości.

  • Wysokie standardy dla materiałów, wyglądu i jakości wykonania.
  • Emocjonalna stylistyka z cechami sportowymi
  • Zainspirowany pomysłami z Advanced Design Center w Como

Wnętrze B-klasse

Wysokiej jakości materiały i doskonale wykończone powierzchnie, drobne szczegóły, precyzja wykonania oraz nowa przestrzeń – wnętrze B-klasy podnosi poprzeczkę w segmencie pojazdów kompaktowych.

Wiele szczegółów lub elementów było wcześniej zarezerwowanych dla pojazdów segmentu wyższego i odpowiada nowej filozofii firmy Mercedes-Benz w zakresie projektowania wyglądu i jakości. Na przykład deska rozdzielcza może być pokryta ręcznie szytą skórą.

Deska B-Klasse

Pierwszą rzeczą, która uderza, gdy patrzy na wnętrze pojazdu jest duży, trójwymiarowy element dekoracyjny, który obejmuje całość deski rozdzielczej. Może być ona dostępna w czterech wariantach, w tym nowoczesnym, sportowym i klasycznym. Wszystkie te wersje łączy wysokiej jakości wygląd, a także oprócz doznań wzrokowych i dotykowych łatwość pielęgnacji i duża trwałość.

Dzięki tej wysokiej jakości koncepcji ogólnej i harmonijnej równowadze między znanym, nowym i postępowym, wnętrze Klasy B odzwierciedla najnowsze odkrycia w dziedzinie psychologii postrzegania wypracowane przez Daimler AG’s Customer Research Center (CRC).

sportowe nawiewy i wyświetlacz TFT
Trzy duże, okrągłe nawiewy na środku deski rozdzielczej i ich wyjątkowe kratki, w stylu sportowych pojazdów Mercedes-Benz, dodają osobliwości do stylizacji wnętrza.
Powyżej otworów jest ekran o wysokiej rozdzielczości, który jest dostępny w dwóch rozmiarach. Dzięki najwyższej klasy projektowaniu (w tym ozdobnej chromowanej ramce kontrastującej z czernią na przednim panelu) i dużym wymiarom elegancki, kolorowy wyświetlacz (TFT) jest prawdziwym klejnotem w kokpicie.

Nowa trójramienna kierownica, używana na przykład w CLS, z chromowaną wkładką centralną, zestaw wskaźników z czterema okrągłymi zegarami, wyświetlacze analogowe ze wskazówkami w pozycji godziny 6-ej i fotele z kontrastowymi szwami wzmacniają sportowy wizerunek samochodu.

Wpływ Advanced Design Studio w Como jest również widoczny w wystroju wnętrza nowej B-klasy. Jednym z przykładów jest opływowy ekran w nowym Mercedes B-klasy. Fakt, że B-klasa podnosi jakość w klasie kompaktowej na zupełnie nowy poziom należy zawdzięczać nowemu wywodzącego się z Como podejściu do projektowania. Podążając za „rozwojem modelu”, projektanci mogą realizować swoje koncepcje, a następnie szukać drogi do przeniesienia tych idei do produkcji seryjnej. To daje harmonijny i wysokiej jakości efekt końcowy.
Nowa Klasa B zadebiutuje na targach IAA we Frankfurcie (13 do 25 września 2011 r.). Do sprzedaży w europejskich salonach trafi w listopadzie 2011 roku.

źródło – mat. prom. Daimler AG

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>