cze 302011
 

Władze Formuły 1 wprowadziły zakaz dmuchania spalinami w momencie, gdy kierowca nie wciśnie pedału gazu. Przepis ten będzie obowiązywał od Grand Prix Wielkiej Brytanii, co samo w sobie oburzyło konsultanta zespołu Red Bull Racing, Helmuta Marko ? ?Zrozumielibyśmy, gdyby ten zakaz wprowadzono po zakończeniu sezonu jak w przypadku wielu innych technicznych innowacji, ale wprowadzenie go w połowie sezonu jest trochę dziwne i trudne do zrozumienia.?

Drugą i jednak ważniejszą sprawą jest tempo zawodników Red Bull Racing, które jak przyznaje Helmut Marko może spaść nawet o pół sekundy na okrążeniu. Stąd stajnia Sebastiana Vettela i Marka Webbera podjęła pewne kroki, które pozwolą nadrobić stracony czas, ale inżynierowie nie są stuprocentowo przekonani, że pozwoli im to na utrzymanie dotychczasowego tempa.

źródło: Autosport, Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>