cze 282011
 

Jest to pierwsze MINI o trójbryłowej karoserii z charakterystycznym tyłem w klasycznym stylu Gran Turismo. Wysokość pojazdu została zmniejszona o 29 mm w stosunku do klasycznego MIN. Nadwozie wyróżnia się także niepowtarzalnym dachem w kształcie hełmu ze zintegrowanym spojlerem dachowym, który automatyczne wysuwa się przy prędkości 80 km/h.

W gamie znajdą się cztery wersje silnikowe: trzy benzynowe (MINI John Cooper Works Coupé o mocy 211 KM, MINI Cooper S Coupé o mocy 184 KM, MINI Cooper Coupé o mocy 122 KM) oraz jedna wysokoprężna (MINI Cooper SD Coupé o mocy 143 KM).

MINI Coupe zostanie standardowo wyposażone w elektromechaniczne wspomaganie kierownicy i stabilizację jazdy DSC (układ dynamicznej kontroli stabilności). Z kolei tryb dynamicznej kontroli trakcji DTC z EDLC (Electronic Differential Lock Control) będzie oferowany opcjonalnie (standard w MINI John Cooper Works Coupé).

źródło: BMW, Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>