cze 092011
 

Jerzego Dudka nie trzeba było długo namawiać na jazdę tym przyspieszającym do 100 km/h poniżej 2 sekund autem. ? ?Bardzo lubię samochody, jestem ogromnym fanem motoryzacji? ? mówi zawodowy piłkarz, z zamiłowania golfista i wytrawny kierowca, Jerzy Dudek.

?Jeździłem wieloma samochodami, ale jeszcze nigdy aż tak kipiącym mocą. Choć była to zwykła przejażdżka ulicami Warszawy, a nie na torze jak podczas zawodów, można było poczuć możliwości Corvette. Gdyby nie ograniczenia prędkości i inne samochody droga z Madrytu na Śląsk, jaką ostatnio pokonałem takim wozem byłaby zdecydowanie szybsza? ? śmieje się Dudek.

Zbudowana przez Grzegorza Staszewskiego Corvette na co dzień rywalizuje w wyścigach na dystansie ? mili. To za kierownicą tego samochodu Staszewski ustanowił w ubiegłym roku rekord Europy na dystansie 400 metrów wynoszący 8,5 sekundy. Więcej o Corvette można poczytać na stronie http://www.corvette.vtg.pl .

źródło: StoryGroup

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>