cze 292011
 

Podobnie, jak w I zawodach rozegranych w maju w Chałupach, również teraz zgłosiło się około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski, aby walczyć o miano najlepszych kitesurferów w Polsce. Regaty odbywały się w długi weekend na cyplu w miejscowości Rewa, co zapewniło dobrą frekwencję wśród obserwatorów zawodów. Głównymi konkurencjami był Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.

Tym razem na zawody nie przyjechała Karolina Winkowska, wielokrotna triumfatorka pucharów Polski oraz mistrzyni Polski w kitesurfingu. Dzięki jej nieobecności we Freestyle kobiet zwyciężyła po raz pierwszy Michalina Laskowska, przed debiutującą w tych zawodach Katarzyną Lange.

Wśród mężczyzn wygrał zdobywca pucharu Polski w kitesurfingu w ostatnich zawodach rozgrywanych w maju, Victor Borsuk. Pokonał on kolejno Tomka Dakterę, Wojtka Issela, Pawła Kiczkę oraz Denisa Żulika.

W kategorii Młodzicy pierwsze miejsce zdobył Wojtek Issel, przed Denisem Żurikiem i Krzysztofem Isselem.

Wśród Masterów zwyciężył Tomek Janiak, 2 miejsce zdobył, po raz pierwszy startujący Marcin Żadkowski, a 3 miejsce zajął Michał Olbrychski.

W Racingu najlepszy okazał się Tomek Janiak, który pokonał kolejno Błażeja Ożoga, Łukasza Końskiego, Filipa Porzucka, Maksa Żakowskiego oraz Marka Rowińskiego seniora.

Przed nami jeszcze dwie edycje Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup:

15 – 17 lipca Łeba

13 – 15 sierpnia Jurata (Mistrzostwa Polski)

Ostatnie zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.

Poniżej wyniki z konkurencji Race oraz Freestyle:

Puchar Polski Ford Kite Cup 2011 w konkurencji Racing:

1. Tomasz Janiak

2. Błażej Ożóg

3 .Łukasz Koński

4. Filip Porzucek

5. Maks Żakowski

6. Marek Rowiński

Puchar Polski Ford Kite Cup 2011 w konkurencji Freestyle:

Mężczyźni:

1. Victor Borsuk- Gdańsk

2. Tomasz Daktera- Warszawa- Wesoła

3. Wojtek Issel- Wrocław

4. Paweł Kiczka- Sopot

5. Denis Żurik- Warszawa

6. Maciej Lewandowski- Rewa

Kobiety:

1. Michalina Laskowska- Swarzewo

2. Katarzyna Lange- Władysławowo

Młodzicy:

1. Wojtek Issel- Wrocław

2. Denis Żurik- Warszawa

3. Krzysztof Issel- Wrocław

Masters:

1. Tomasz Janiak- Sopot

2. Marcin Żadkowski- Gdańsk

3. Michał Olbrychski- Rewa

W tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wynosi 50 000 PLN).

źródło: Ford, Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>