cze 232011
 

W wyścigu nr 1, Cruze?y uplasowały się na trzech pierwszych miejscach, a Rob Huff świętował swój trzeci już sukces na czeskim torze. Huff zapewnił sobie prowadzenie we wczesnej fazie wyścigu, wyprzedzając francuza Yvana Mullera, który linię mety przejechał jako drugi, następny był Alain Menu.

W wyścigu nr 2, Yvan Muller, który startował z ósmej pozycji, zdołał wspiąć się na pozycję lidera, zapewniając sobie drugie zwycięstwo w tym sezonie. Menu i Huff ukończyli wyścig na miejscu trzecim i czwartym. Był to wyścig, w którym Chevrolety Cruze oraz team RML w pełni pokazali swoją moc i wolę walki.

Dzięki opisanym powyżej sukcesom (ósme i dziewiąte zwycięstwo na dziesięć wyścigów!), team jest w idealnym położeniu w obu pucharach, ponieważ utwierdził swoją pozycję lidera w rankingu pucharu producentów (IMC), a trzej kierowcy Chevroleta prowadzą w rankingu o puchar kierowców (FIA Cup for Drivers), z czego Muller wyprzedza Huffa zaledwie o 25 punktów. Zawody WTCC przenoszą się teraz do Porto, gdzie zostanie rozegrana ostatnia runda pierwszej połowy sezonu oraz pierwsza impreza na torze ulicznym, gdzie Chevrolety zawsze radziły sobie doskonale.

źródło: Chevrolet, Mototarget

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>