maj 102011
 

?Auta ładowane z gniazdka elektrycznego to nieunikniona przyszłość. Volkswagen także chce uczestniczyć w tej przyszłości i pracuje nad własną technologią. Auta hybrydowe mają ogromny potencjał i łączą w jedno dwa światy? – dodał Winterkorn.

Jako, że Winterkorn nie wskazał konkretnie modeli, które jako pierwsze pojawią się z nowym typem napędu, przypominamy, że dotychczas koncern VW pokazywał prototypowe rozwiązania oparte na Golfie (Twin Drive) i Audi A5 (e-Tron).

Technologia Plug-In oferuje to czego szuka większość klientów, czyli moc i uniwersalność silnika spalinowego oraz możliwość poruszania się z użyciem jedynie silnika elektrycznego, który w codziennej, typowo miejskiej eksploatacji będzie bardziej ekonomiczny, a jednocześnie przyjazny środowisku, co ma niebagatelne znaczenie przy coraz ostrzejszych normach unijnych i zakazach poruszania się tradycyjnymi autami po centrach miast.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>