maj 132011
 

Szwedzki producent zapowiada start trzech swoich modeli, aby pokazać swoje zaangażowanie w tworzenie aut luksusowych i jednocześnie bardzo przyjaznych dla środowiska naturalnego. Poza wspomnianym, debiutującym V60 zobaczymy w Berlinie także C30 Electric oraz V50 DRIVe.

Volvo składa poważne deklaracje, że w nowym sportowym kombi połączone zostały elementy trzech samochodów. Wybierając odpowiedni przycisk na konsoli kierowca będzie decydował o trybie jazdy:

Pure – napęd wyłącznie elektryczny, zasięg około 32 mil (51 km).

Hybryd – silnik diesla pracuje w układzie z elektrycznym, zachowana jest równowaga pomiędzy przyjemnością z jazdy, osiągami i jak najniższą emisją zanieczyszczeń (około 49 g/km). Zasięg auta w tej konfiguracji to około 746 mil (1120 km).

Power – wszystko podporządkowane jest jak najlepszym osiągom. Auto dysponuje sumaryczną mocą 285 KM (210+75) i momentem obrotowym 640 Nm (440+200).

Przedstawiciel Volvo twierdzi, że od kiedy w Michelin Challenge Bibendum do oceny ogólnej liczy się nie tylko jak najniższe zużycie paliwa, ale także osiągi i jakość prowadzenie aut, modele Volvo poradzą sobie rewelacyjnie.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>