maj 132011
 

To sposób na wsparcie rodzin z SOS Wiosek Dziecięcych, pomoc rodzinom w potrzebie oraz realizację projektów edukacyjnych.

32-letni Kirkley z Południowej Kalifornii w tym roku zwyciężył w konkursie MOFILM Barcelona i otrzymał za zadanie zrealizowanie filmu dokumentalnego o SOS Wioskach Dziecięcych i ich partnerstwie z firmą Chevrolet. Począwszy od 14 maja Kirkley uda się do Wiosek Dziecięcych SOS we Francji, Szwajcarii, Włoszech i Czechach i tam też zamieszka.

?Wspaniałe filmy, filmy krótkometrażowe, czasem nawet dobrze wykonane reklamy przenoszą mnie w inne miejsce, gdzieś, gdzie mogę wczuć się w sytuację innych ludzi i doświadczyć ich marzeń? ? powiedział Kirkley.

Tegoroczny konkurs MOFILM Barcelona

Na początku 2011 roku Chevrolet podjął współpracę ze światową społecznością filmowców MOFILM w celu zorganizowania globalnego konkursu na nagranie wideo o utytułowanym modelu z napędem elektrycznym ? Chevrolecie Volt. Zwrócono się do filmowców z prośbą o wykonanie krótkometrażowych filmów i o uchwycenie w nich pasji i praktyczności marki Chevrolet i modelu Volt. Instrukcje dotyczące konkursu zostały pobrane 2 500 razy, a rezultatem były 43 zgłoszenia filmowców z 15 krajów.

Podczas festiwalu filmowego 3GSM Mobile World Congress Barcelona w lutym 2011 roku przyznano nagrody pięciu najlepszym uczestnikom. Nagroda grand prix dla Kirkley’a za film „Rediscover the Road” obejmowała 5 000 dolarów w gotówce, podróż do Barcelony i zlecenie wykonania filmu dla Chevroleta. Filmy zdobywców drugiego, trzeciego, czwartego i piątego miejsca równie z można obejrzeć na stronie MOFILM.

Do konkursu MOFILM Barcelona organizowanego przez Chevroleta doprowadziła reżysera determinacja, z jaką podążał drogą reżyserii filmów reklamowych. Aby nakręcić swoje dzieło, nagrodzone potem przez MOFILM Barcelona, Kirkley wypożyczył nawet na dwa dni Chevroleta Volt. ?Volt jest inspirujący nie tylko przez swoją elegancję i efektywność, ale także przez absolutną praktyczność. To niesamowite jak wiele elementów sprzętu filmowego i rekwizytów można pomieścić w tylnej części ze złożonymi fotelami. A system stereo był świetny do odtworzenia naszej ścieżki dźwiękowej?.

„Te konkursy filmowe są kapitalne. Jeszcze kilka lat temu proces budowania kariery reżysera przypominał coś na wzór tajemnicy człowieka za kurtyną z Czarnoksiężnika z krainy Oz? powiedział Kirkley. ?To rewolucyjne jak MOFILM podniósł dla nas tę zasłonę, abyśmy mogli realizować swoją sztukę i aby naszą pracę mogły dostrzec wielkie marki takie jak Chevrolet?.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt to jeden z siedmiu nowych samochodów Chevroleta wprowadzanych na rynek w Europie w tym roku i pierwszy na świecie samochód o napędzie elektrycznym o rozszerzonym zasięgu. Volt otrzymał najważniejsze nagrody 2011 roku dla Samochodu Roku, w tym nagrody redaktorów naczelnych magazynów Motor Trend i Automobile, jurorów Samochodu Roku Ameryki Północnej i magazynu Green Car Journal.

Program Europejskiego Partnerstwa

Z okazji obchodów swojej setnej rocznicy w 2011 roku, Chevrolet postanowił przekazać 100 samochodów na rzecz organizacji charytatywnej. 100 nowych Chevroletów zostanie przekazanych na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych w Europie, Uzbekistanie, Południowej Afryce, Lesotho i Izraelu. Inicjatywa zwiększy mobilność dzieci i ich rodziców SOS, a także ułatwi pracę pracownikom socjalnym, którzy prowadzą Programy Wzmacniania Rodziny SOS, odwiedzając pokrzywdzone rodzin w społecznościach lokalnych. W Polsce Chevrolet ofiaruje SOS Wioskom Dziecięcym łącznie 3 samochody. W marcu zostały przekazane 2 Chevrolety Cruze SOS Wioskom Dziecięcym w Karlinie i Siedlcach. W sierpniu Stowarzyszenie otrzyma jeszcze Chevroleta Sparka.

O MOFILM

Misją MOFILM-u jest ułatwienie kreatywnym ludziom z każdego zakątka świata i o każdym pochodzeniu ?Stania się Kreatywnym ? Zauważonym i Sławnym!? przy użyciu platformy MOFILM jako bazy do uruchomienia inicjatywy ?Make and Ad? [Zrób Reklamę] i konkursów filmowych lansujących talenty.

Aby uzyskać więcej informacji o MOFILM-ie kliknij http://www.mofilm.com.

O Wioskach Dziecięcych SOS

Wioski Dziecięce SOS to niezależna, pozarządowa organizacja rozwoju społecznego, zapewniająca rodzinną opiekę dla dzieci w 132 krajach i regionach, dbająca również o prawa i potrzeby dzieci. Około 73 000 dzieci i młodzieży żyje w 491 Wioskach Dziecięcych SOS i 396 Ośrodkach dla Młodzieży SOS na całym świecie. Więcej informacji na temat SOS Wiosek Dziecięcych można uzyskać na stronie http://www.wioskisos.org/

Linki do 5 filmów video nagrodzonych podczas festiwalu filmowego 3GSM Mobile World Congress Barcelona w lutym 2011 roku:

1. http://www.youtube.com/watch?v=TToPU2BwVVU

2. http://www.mofilm.com/std/2a3747

3. http://www.mofilm.com/std/1a293e

4. http://www.mofilm.com/std/981dcc

5. http://www.mofilm.com/std/23c482

źródło: Chevrolet

 Posted by at 13:55

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>