maj 182011
 

Firma BMW Group otrzymała cztery nagrody za BMW ConnectedDrive w corocznym prestiżowym konkursie Plus X Award. Oprócz czołowych lokat za innowacyjny charakter, design i łatwość użytkowania, jury konkursu wyróżniło również BMW ConnectedDrive tytułem ?Najlepszej Technologii Roku 2011?, przyznając jej tym samym dodatkowy znak jakości Plus X.

W największym światowym konkursie w dziedzinie technologii, sportu i ogólnie rozumianego stylu życia pod uwagę brane są jedynie najbardziej wydajne, innowacyjne i przyjazne środowisku produkty. Muszą one posiadać przynajmniej jedną dodatkową funkcję, czyli ów wyjątkowy czynnik Plus X, który podkreśla ich niepowtarzalny charakter i tym samym wyróżnia je na tle konkurencji.

Aby wybrać produkty spełniające te kryteria potrzeba międzynarodowego jury składającego się ze 134 specjalistów i dziennikarzy z 32 krajów, którzy oceniają nietuzinkowość designu, innowacyjne technologie oraz inteligentny i przyjazny użytkownikowi sposób obsługi. Na przyznanie nagrody Plus X mają również ogromny wpływ takie czynniki jak ergonomia i pro-środowiskowy charakter danego produktu, użycie materiałów wysokiej jakości oraz sposób ich obróbki.

W kategorii motoryzacyjnej największe wrażenie na członkach jury zrobiła technologia komunikacyjna BMW ConnectedDrive. Poczwórny triumf w prestiżowym konkursie Plus X Award po raz kolejny podkreśla dominację marki BMW nad konkurencją w dziedzinie inteligentnych środowisk sieciowych umożo9iwiających komunikację między kierowcą, pojazdem oraz jego otoczeniem. Zbiór usług transportowych i systemów wspomagających kierującego dostępnych w ramach platformy BMW ConnectedDrive obejmuje obecnie szereg innowacyjnych funkcji, które zwiększają komfort jazdy, przenoszą usługi inforozrywkowe w zupełnie inny wymiar i w jeszcze większym stopniu poprawiają poziom bezpieczeństwa pojazdów marki BMW w najbardziej nawet zróżnicowanych warunkach drogowych. BMW ConnectedDrive przejmuje rolę osobistego asystenta kierowcy i – dzięki inteligentnemu systemowi komunikacji z otoczeniem ? zależnie od sytuacji drogowej umożliwia dostęp na żądanie do szczegółowych informacji na temat pojazdu.

BMW ConnectedDrive – technologia z ogromnymi tradycjami

Korzeni BMW ConnectedDrive należy szukać we wczesnych latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, gdy konstruktorzy firmy BMW opracowali pierwszą sieć łączącą świat zewnętrzny z systemami zainstalowanymi w pojeździe prototypowym. Wkrótce opracowano kolejne i ? jak się później okazało ? przełomowe dla całego przemysłu motoryzacyjnego rozwiązania technologiczne. W 1999 roku technologia BMW ConnectedDrive zadebiutowała na salonie we Frankfurcie, gdzie zaprezentowano zupełnie nowatorskie wówczas funkcje systemu BMW Assist takie jak usługa informacyjna, telefon ratunkowy (wtedy absolutna nowość w Europie) oraz informacje o ruchu drogowym. Dzisiaj podstawa istnienia BMW ConnectedDrive ? idealne połączenie sieciowe zapewniające pełny komfort, inforozrywkę i bezpieczeństwo ? obejmuje stale rozrastający się wachlarz usług komunikacyjnych i systemów wspomagania kierowcy. Mowa tu m.in. o tak innowacyjnych rozwiązaniach jak kolorowy wyświetlacz przezierny HUD, funkcja rozpoznawania znaków drogowych, system BMW Night Vision z funkcją ostrzegania o zbliżającym się pieszym oraz aktywny tempomat z funkcją Stop & Go. Firma BMW w jeszcze większym stopniu podkreśla swą dominację nad konkurencją w sektorze inforozrywki. A to za sprawą nowego interfejsu, który oferuje pełną kompatybilność z iPhonem oraz iPodem. Dodatkowo obsługę systemu ułatwiają dedykowane aplikacje takie jak BMW Connected czy My BMW Remote. Od jesieni 2011 roku dostępne będą informacje drogowe w czasie rzeczywistym, czyli funkcja umożliwiająca odbiór najaktualniejszych wiadomości na temat sytuacji na drodze i pozwalająca wybrać alternatywną trasę przejazdu mniej zakorkowanymi drogami, funkcje Panoramio i Street View wspomagane przez system BMW Online oraz lokalna wyszukiwarka GoogleTM.

Opcje BMW ConnectedDrive dostępne są w różnym stopniu jako funkcje specjalne we wszystkich seriach modelowych BMW zależnie od specyfikacji wyposażeniowej danego modelu. Dzięki nowym produktom znajdującym się na liście oryginalnego wyposażenia marki BMW, kierowca może teraz również korzystać z opcji i rozwiązań umożliwiających podłączenie jego BMW do sieci, co możliwe jest nawet w już użytkowanych pojazdach.

Na przykładzie pojazdu koncepcyjnego BMW Vision ConnectedDrive firma BMW pokazuje obecnie w jakim stopniu w przyszłości samochód będzie mógł zostać zintegrowany z globalną siecią. Dwumiejscowy roadster potrafi komunikować się z kierowcą, pasażerem i swym otoczeniem, a także łączy się z Internetem i posiada wiele innowacyjnych, przyszłościowych funkcji i rozwiązań. Konstruktorzy z firmy BMW pracują obecnie nad wprowadzeniem do powszechnego użytku funkcji zaprezentowanych w BMW ConnectedDrive.

źródło: BMW

 Posted by at 10:56  Tagged with:

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>