maj 092011
 

Moc pochodzi ze standardowego silnika oferowanego w Caymanie S, ale moc podniesiono o 10 KM do 220 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 370 Nm przy 4750 obrotów na minutę.

W efekcie auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 5.1 s z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów, lub w 5 sekund z opcjonalną skrzynią PDK. Porsche stwierdziło, że osiągi powinny być jeszcze lepsze, dlatego wersja Black Edition wyposażona w pakiet Sport Chrono przyspiesza do setki w 4,8 sekundy. Dzieje się to za sprawą systemu Launch Control wspomagającego start. Prędkość maksymalna wynosi 279 km/h.

Model, który zjedzie z taśmy produkcyjnej jedynie w 500 egzemplarzach, wyposażony jest w 19 calowe felgi aluminiowe, reflektory biksenonowe, diodowe światła dzienne i lusterka zewnętrzne z czujnikami deszczu. W kabinie zamontowano fotele z półskórzaną tapicerką, sportowe koło kierownicy i emblematy Black Edition.

Pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku lipcu 2011 roku, a ich cena wyniesie przynajmniej 67.800 euro.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>