maj 102011
 

Jaguar C-X75 to najbardziej zaawansowany model brytyjskiej marki, który redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Łączy w sobie wydajność najszybszych sportowych aut z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Hybrydowy Jaguar będzie osiągał niski poziom emisji CO2, na poziomie 99 g/km, jednocześnie rozpędzając się do ponad 320 km/h.

?Model C-X75 pozostał wierny początkowym badaniom i koncepcji, która została zaprezentowana na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku. Już wtedy wzbudził ogromne zainteresowanie, jako dowód na doskonałość w zakresie innowacji technologicznych. To jest Jaguar przyszłości? ? mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

C-X75 to idealny samochód pod wieloma względami ? wygląda atrakcyjnie, jest bardzo szybki, a do tego ekologiczny. Dzięki wysokim osiągom ? 3 sekundy do ?setki? ? model ten plasuje się wśród najszybszych samochodów świata. We współpracy z zespołem wyścigowym Williams F1 opracowano aerodynamiczną linię auta oraz wybrano lekki, ale mocny materiał z włókiem węglowych, z którego wykonano całą konstrukcję. Dzięki połączeniu wiedzy inżynierskiej powstało wyjątkowe auto przyszłości.

Koncepcyjny Jaguar zostanie wyprodukowany w limitowanej ilości, która pojawi się na rynku w 2013 roku. Szacunkowa wartość auta, w zależności od rynku, plasować się będzie w przedziale 700-900 tys. funtów (3,1-4 mln złotych).

źródło: Jaguar

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>