kwi 192011
 

W ramach umowy z 16 marca zawartej z rządem Katalonii (Generalitat) Kataloński Urząd Pracy (SOC) rozpatrzył 11 000 wniosków od osób zainteresowanych pracą w firmie Seat i spełniających wymagania uprawniające do skorzystania z oferty zatrudnienia (osoba bezrobotna, ze średnim lub pomaturalnym wykształceniem branżowym lub pokrewnym).

SOC ocenia obecnie aplikacje kandydatów pod kątem kwalifikacji i predyspozycji manualnych, a także przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne w celu wyłonienia 1200 osób zakwalifikowanych do odbycia szkoleń przygotowanych przez firmę Seat. Pierwsi kandydaci już szkolą się na kursach. Kolejne osoby do łączą do nich, kiedy tylko SOC rozpatrzy ich aplikacje.

Program szkolenia odzwierciedla potrzeby Seata związane z produkcją modelu Audi Q3. Kurs obejmuje 176 godzin szkoleń teoretycznych i praktycznych w Centrum Szkoleniowym Seata w Zona Franca przy fabryce w Martorell. Pierwsi pracownicy, którzy zaliczą kurs powinni dołączyć do załogi zakładów pod koniec maja.

Produkcja Audi Q3 w Martorell pozwoli firmie Seat zaoferować 1500 miejsc pracy, z których 700 to miejsca nowo utworzone. Firmy Audi i Seat zainwestowały 300 milionów euro w projekt, który przyczyni się do realizacji celu Seat, jakim jest pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów w Martorell.

źródło: Seat

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>