kwi 262011
 

Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,3 s, a w wersji z pakietem AMG Performance – w 4,2 s. Tradycyjnie dla Mercedesa prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Zastosowanie nowej jednostki wiąże się także z obniżeniem zużycia paliwa. W porównaniu z dotychczas produkowanym modelem, spalanie spadło z 12,6 do 9,8 l/100 km.

Dynamiczne oblicze Klasy E 63 AMG z nowym silnikiem podkreśla emblemat V8 BITURBO na przednich błotnikach, pakiet ospoilerowania AMG z czterema końcówkami sportowego układu wydechowego oraz 10-ramienne obręcze kół o średnicy 18 cali z oponami 255/40 na przedniej i 285/35 na tylnej osi.

Wzmocniona odmiana wyróżnia się natomiast wykonaną z włókna węglowego pokrywą silnika, kołem kierownicy AMG Performance z wstawkami z alcantary, polakierowanymi na czerwono zaciskami hamulcowymi oraz spoilerem tylnej klapy wykonanym z włókna węglowego.

źródło: Mercedes, Moto Target

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>