kwi 212011
 

Pod maską zagości ta sama jednostka co w Jeepie – V8 HEMI o pojemności 6.4 litra o mocy 465 koni mechanicznych i momencie 630 Nm. Towarzyszy jej 5-biegowa skrzynia automatyczna, która niebawem zostanie wyposażona w łopatki umożliwiające ręczną zmianę przełożeń.

Auto przyspiesza do 100 km/h w 4,1 sekundy, a ćwierć mili pokonuje w czasie poniżej 13 sekund. Także hamulce są na najwyższym poziomie. Dzięki układowi Brembo z 4-tłoczkowymi zaciskami auto zatrzymuje się po 36,5 metrach (z prędkości 100 km/h).

Choć trudno w to uwierzyć, także ten model będzie zdecydowanie bardziej oszczędny niż jego poprzednik. Udało się obniżyć zużycie paliwa o 25%.

Chryslera 300 SRT8 wyposażono w inteligentne, adaptacyjne zawieszenie, które dostosowuje się do sytuacji na drodze na podstawie informacji o aktualnej prędkości, sile hamowania, kącie skrętu kierownicy, pozycji przepustnicy, itp.

Wnętrze wyposażono w skórzane fotele, podgrzewaną kierownicę, karbonowe wstawki na kokpicie i drzwiach, a także w nowoczesny system multimedialny z monitorem LCD o przekątnej 8,4 cala, oraz komputer pokładowy wskazujący np. czasy przyspieszeń do 100 km/h czy czas przejazdu ? mili.

Nadchodzący rok może się okazać dla Chryslera niezwykle udany.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>