kwi 262011
 

Podczas pierwszego sezonu MINI WRC Team zamierza zdobyć jak najwięcej cennego doświadczenia, aby być doskonale przygotowanym na starty w Rajdowych Mistrzostw Świata w sezonie 2012.

– MINI może poszczycić się wyjątkową historią sukcesów rajdowych, ale jest także uosobieniem emocji milionów fanów marki na całym świecie. Właśnie to chcemy pokazać angażując się w Rajdowe Mistrzostwa Świata. Ekscytujące rajdy, najwyższej klasy kierowcy i samochody oraz jak najwięcej sukcesów ? sporty motorowe to czyste emocje, dokładnie tak, jak MINI ? powiedział Ian Robertson, członek Zarządu BMW AG.

David Richards, Prezes i Dyrektor Zarządzający Prodrive Group, również z niecierpliwością oczekuje pierwszego rajdu MINI John Cooper Works WRC: ?Pracowaliśmy na to ponad dwa lata. Powstanie zespołu MINI WRC oraz stworzenie tego najbardziej zdumiewającego samochodu na świecie, MINI John Cooper Works WRC, jest naprawdę ekscytujące. Mamy doświadczony zespół, utalentowaną parę kierowców i, co najważniejsze, silną współpracę z MINI. Nie możemy doczekać się zaprezentowania możliwości samochodu podczas jego debiutu w Rajdzie Sardynii.?

David Wilcock, Dyrektor Techniczny MINI WRC Team, przedstawił najważniejsze informacje na temat MINI John Cooper Works WRC. ?Powstanie tego zespołu odbywa się w idealnym dla nas czasie ? mówi Wilcock ? Mamy za sobą kilka naprawdę wyczerpujących i pracowitych miesięcy. Obecnie wkraczamy w kluczową fazę programu przygotowań do pierwszego rajdu. Istotne było zachowanie odpowiedniego stosunku między obecną konstrukcją samochodu a jego rozwojem. Naszym celem było zmaksymalizowanie osiągnięć poprzez odpowiednie regulacje techniczne. Już pierwsze starty pokażą, czy nam się udało. Mogę powiedzieć, że współpraca MINI, Prodrive i BMW Motorsport przy tworzeniu MINI WRC układa się bardzo dobrze, a wszyscy członkowie zespołu wkładają w projekt mnóstwo entuzjazmu.

Kierowcy Kris Meeke i Dani Sordo, którzy w ramach testów przejechali samochodem już kilka tysięcy kilometrów, z niecierpliwością czekają na pierwszą rywalizację MINI WRC Team. ?Ta prezentacja to kolejny kamień milowy na długiej drodze prowadzącej do pierwszego rajdu?, powiedział Meeke. ?Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. Dla każdego członka zespołu pokazanie wyników pracy w tak spektakularny sposób jest bardzo miłe. Spuścizna MINI w sportach motorowych jest fantastyczna. Teraz chcemy upewnić się, że dodamy kolejne rozdziały do tej historii sukcesu.

Dani Sordo jest niezwykle zmotywowany przed swoim szóstym sezonem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. ?Pora wejść do gry? ? powiedział mistrz Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów z 2005 r. ?Miałem już wystarczająco długą przerwę od startu w ostatnim rajdzie, teraz chcemy pokazać, na co nas stać. W tym roku wszystko jest dla mnie nowe, więc dodatkowy czas, jaki dostałem na oswojenie się z nowym środowiskiem na pewno był pomocny. Teraz naprawdę nie mogę się doczekać nowych wyzwań i walki o dobre wyniki w MINI John Cooper Works WRC.?

Samochód MINI John Cooper Works WRC jest napędzany 1,6-litrowym silnikiem turbo, wykorzystywanym w seryjnych pojazdach MINI. Silnik ten został opracowany przez BMW Motorsport dla serii spełniających wymogi FIA Super 2000. Prodrive odpowiada nie tylko za samochody zespołu MINI John Cooper Works WRC, ale również dostarcza samochody do prywatnych zespołów startujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Dotyczy to wersji WRC i S2000 nowego rajdowego MINI.

źródło: MINI

 Posted by at 13:59

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>