kwi 192011
 

Mistrzowie IRC z 2010 roku, Juho Hänninen & Mikko Markkula świętowali swoje pierwsze zwycięstwo na asfalcie w rozgrywkach IRC, a duet Kopecký & Starý przekroczyli linię mety zaledwie 1,5 s później, plasując się na drugiej pozycji.

Rajd rozpoczął się od biegu charytatywnego dla Japonii, który (zarówno biorąc w nim udział, jak poprzez wkład finansowy) wsparła cała drużyna Škoda Motorsport.

Pierwszego dnia rozegrano siedem etapów (łącznie 94 kilometry), drugiego dnia pozostałe cztery (74 kilometry). Rajd, którego trasa wiodła przez pagórkowate tereny Gran Canarii, okazał się kombinacją trudnych do pokonania wzniesień (nawet na wysokości 1 400 m n.p.m.) i stromych zjazdów. Nie zdołało to jednak powstrzymać Hänninena i Markkuli przed wygraną.

Szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek nie krył zadowolenia, głośno oklaskując zwycięzców w namiocie drużyny: ?Obroniliśmy naszą ubiegłoroczną pozycję, co jest zawsze wielkim wyzwaniem. Udało się ? dlatego wierzę, że położyliśmy solidne fundamenty na cały sezon 2011.”

Dodał: „Chciałbym podziękować obu załogom, ponieważ ich pojedynek sprawił, że rajd, a zwłaszcza jego finisz, był niezwykle emocjonujący. Chciałbym również podziękować importerom za ciągłe wsparcie projektu Fabia Super 2000. Wkrótce pojawimy się w kolejnych eliminacjach IRC i musimy się do nich odpowiednio przygotować. W najbliższym czasie weźmiemy udział w Rajdzie Korsyki, który odbędzie się już w połowie maja.?

źródło: Skoda

 Posted by at 20:34

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>