mar 142011
 

?TATA Motors odnosi się do przekonania, że jest miejsce w Europie na niewielki, czteromiejscowy, samochód miejski, który wyróżnia się jednocześnie przestronnością i pro-ekologiczną technologią. Pixel jest odzwierciedleniem idei marki TATA, co do tego jak taki samochód powinien wyglądać ? ? komentuje Carl-Peter Foster, Prezes grupy TATA Motors.

Miejski charakter nowego modelu i zdolność do manewrowania i parkowania podkreśla rewolucyjnie niski promień zawracania wynoszący zaledwie 2,6 m, co oznacza, że Pixel potrafi zawracać niemalże w miejscu. Możliwe jest to dzięki układowi Zero Turn drive z przekładnią umożliwiającą zmianę kierunku napędzania kół tylnych. W efekcie, zewnętrzne koło tylne obraca się do przodu, wewnętrzne do tyłu, natomiast koła przednie są jednocześnie skręcane o niezwykle duże kąty.

Pixel napędzany jest przez turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,2l, umieszczony w tylnej części samochodu. W połączeniu z aerodynamiczną sylwetką, oponami o niskim oporze toczenia, technologią start-stop oraz inteligentnym systemem ładowania akumulatora, zużycie paliwa wynosi jedynie 3,4l/100km w cyklu mieszanym przy emisji CO2 na poziomie 89g/km.

W modelu Pixel po raz pierwszy przedstawiony został zintegrowany system łączności ?My TATA Connect?, pozwalający na integrację z wieloma funkcjami samochodu za pomocą tabletu bądź smartfona. Jeden ekran dotykowy pozwala na kontrolę nad systemem multimedialnym, układem klimatyzacji, a także umożliwia monitorowanie najważniejszych parametrów samochodu. Ponadto, bezprzewodowe połączenie zapewnia ciągłą dostępność do sieci, bieżących wiadomości z całego świata, informacji sportowych czy ulubionej muzyki, a także regularnych aktualizacji.

źródło: MMP-SP

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>