mar 142011
 

Duet będzie można zobaczyć już podczas Wallachia Rally (impreza otwierająca Międzynarodowe Mistrzostwa Czech), który rozegrany zostanie w ostatni weekend marca. Startując fabryczną Fabią Super 2000 w specjalnej stylistyce retro, Skoda uczci swe historyczne osiągnięcia podczas Rajdu Monte Carlo oraz swą 110-letnią obecność w motorsporcie.

Jan Kopecký ma ogromne doświadczenie w rywalizacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech: w 2004 roku, prowadząc Fabię WRC zdobył tytuł Mistrza. Oprócz tego, wziął udział w licznych rajdach rozgrywanych w Czechach. Jednak w ostatnich latach, ze względu na to, że skoncentrował się na IRC, a także na włoskich mistrzostwach C.I.R., częstotliwość jego występów w Czechach zmalała. Jan Kopecký, jako członek drużyny Skoda Motorsport dwa minione lata z rzędu zajmował drugie miejsce w IRC, eliminacje tej serii pozostaną więc głównymi punktami w jego kalendarzu imprez na 2011 rok.

Design samochodu, jaki Kopecky poprowadzi podczas Wallachia Rally, nawiązuje do legendarnej Skody 130 RS, jednego z najbardziej udanych modeli rywalizujących w kategorii „Poniżej 1300 cm³”. To samochód, dzięki któremu Skoda osiągnęła bardzo wiele, łącznie ze zwycięstwem i zajęciem drugiego miejsca w Rajdzie Monte Carlo rozegranym w 1977 roku.

źródło: Skoda

 Posted by at 14:52

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>