mar 302011
 

Obecny SM7 jest na rynku już od 2004 roku i zdecydowanie zasłużył na zastąpienie nowym modelem. Zbudowany został na platformie J31 Nissana, na której bazuje także szósta generacja Nissana Maxima. Spodziewamy się, że także w nowym modelu będzie widać wpływ Nissana.

Następca obecnego SM7 zostanie oficjalnie zaprezentowany za kilka tygodni podczas salonu samochodowego Seulu (1-10 kwietnia 2011) w formie studyjnego projektu. Spodziewamy się, że będzie jedną z najjaśniejszych gwiazd tej imprezy, przede wszystkim za sprawą swojego wyrazistego wyglądu.

Jedyne zdjęcie jakie do tej pory się ukazało pokazuje muskularne coupe podobne nieco do czterodrzwiowego coupe Mercedesa CLS. Z przodu zdecydowanie dominuje trapezoidalny grill. Tyłu auta nie widać dokładnie, ponieważ grafika jest w tym miejscu rozświetlona i ukrywa szczegóły. Wydaje się, że ta część nadwozia może być w podobnym stylu jak w Scirocco czy Megane RS.

Spodziewamy się, że produkcja SM7 ruszy w drugiej połowie b.r., oczywiście ceny na razie także nie są znane. Jest mało prawdopodobne, że auto pojawi się w Europie. Renault zapowiedziało, że nie przewiduje na tym rynku sprzedaży sedana większego od modelu Latitude.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>