mar 302011
 

Pomysł, żeby usportowiona wersja A8 otrzymała silnik V8 nie jest nowy, ale pomysł, żeby auto miało 520 koni mechanicznych już jest! Jeśli jesteś fanem supermodnych sedanów , ten model powinien w przyszłym roku wzbudzić Twoje zainteresowanie.

BMW i Mercedes dysponują już mocnymi maszynami z silnikami twin-turbo i zostawiły Audi nieco w tyle. Jednak kombinacja nowej A8-ki i V8-ki czyni ją jednym z najatrakcyjniejszych szybkich sedanów na rynku. Naszym zdaniem bezpośrednimi rywalami będą BMW 750i, 760 Li oraz Mercedes S600. S63 AMG jest jednak znacznie mocniejszym autem, podobnie jak Aston Martin Rapide czy Porsche Panamera, które magazyn Car and Driver typował na bezpośrednich konkurentów.

Można się spodziewać, że S8 będzie się sprzedawał przyzwoicie, choć jest raczej produktem mającym budować wizerunek marki, a nie zostać liderem sprzedaży.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>