mar 162011
 

Dynamiczna sylwetka koncepcyjnego Fiata 500 Coupe Zagato została zainspirowana poprzednikiem tego auta z lat 50-tych. Mały Fiat, dzięki wypłaszczeniu sylwetki nabrał bardzo agresywnego charakteru, który dodatkowo podkreślają nowe zderzaki i boczne listwy. ?Podwójny garb? to nie tylko charakterystyczny znak Zagato, ale również sposób na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni nad głowami pasażerów i kierowcy. Samochód ma połyskujące, chromowane zewnętrzne elementy nadwozia, które w idealny sposób pasują do jego sportowego wyglądu, 17-calowe, chromowane obręcze kół z najnowszymi podwójnymi szprychami i syntetycznymi wstawkami (wykonanymi z AP-TECH), opony o wymiarach 205/40 R17 i cztery perforowane tarcze hamulcowe.

W małym Fiacie debiutuje silnik TwinAir o mocy 105 KM. Niewielka jednostka oferuje 155 Nm przy 2 500 obr/min i doskonały stosunek mocy do pojemności (124 KM z 1 litra pojemności). Emisja CO2 wynosi 95 g/km.

Fiata 500 Coupé Zagato zaprojektowano głównie z myślą o młodej i dynamicznej męskiej klienteli, ale odpowiada on również potrzebom żeńskiej części odbiorców, co jest zasługą dokładnego wykończenia i zastosowanych rozwiązań stylistycznych, które występują w najciekawszych trendach kolorystycznych i materiałowych. Prototypowy model został pokryty żółtym lakierem ?Pop?. Jest to specjalny trójwarstwowy lakier w kolorze wpadającym w odcienie bieli, podkreślający sylwetkę samochodu i nadający jej energii i dynamicznego charakteru.

Taki sam efekt stylizacji można odnaleźć w środku, zwłaszcza na siedzeniach zainspirowanych fotelami sportowymi, wykonanymi z najlepszego materiału. Połączenie żółtego zamszu z naturalną, czarną skórą obić nadaje samochodowi młodzieżowy i nowoczesny wygląd. Zdecydowanie sportowe cechy widoczne są również na kierownicy – także pokrytej skórą z kontrastującym żółtym szwem. Deskę rozdzielczą pokryto połyskującym, ekologicznym chromem, aby nadać jej bardziej agresywny wygląd.

źródło: WCF / MT

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>