mar 092011
 

Ducati skupiło się ostatnio na motocyklach mających raczej niewiele wspólnego z wyścigami. Del Torchio uznał, że najwyższy czas wrócić do wyścigowych korzeni i zbudować motocykl sportowy. Dodał również, że jakiś czas temu rozpoczęto już prace nad nową maszyną, która w przyszłym roku ma zastąpić model 1198. Włoski producent ujawnił, że w celu stworzenia nowego supersporta współpracuje z Troyem Baylissem (3x MŚ WSBK), natomiast australijski motocyklista dodał, że miał już okazję wypróbować prototypową wersję jednośladu.

W ubiegłym roku Ducati zapowiadało model Superquadrata, który miałby pojawić się w 2012 roku. Być może Gabriele del Torchio miał na myśli właśnie ten motocykl, a jak pamiętamy miał on być zbudowany w stylu słynnych Ducati 916/996. Przyszły rok zapowiada się przełomowo dla włoskiego producenta.

źródło: Moto Target

 Posted by at 18:17

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>