mar 162011
 

Nie będzie to jedyna poważna zmiana w tym sezonie, ponieważ przyjęty został również nowy system kwalifikacyjny, zgodnie z którym dziesięciu najlepszych kierowców pierwszych kwalifikacji stanie na starcie 2. wyścigu w odwrotnej kolejności.

Po pomyślnej kampanii w 2010 roku, kiedy to Chevrolet triumfował w kategorii Kierowców i Konstruktorów, zespół jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania. Równolegle do działań związanych z wyścigami przez cały rok prowadzono intensywne prace nad zaprojektowaniem i budową nowego silnika 1.6 turbo. Udało się tego dokonać w niecałe dziewięć miesięcy, co stanowi prawdziwy rekord działu silników grupy RML, dowodzonego przez Arnauda Martina. Konieczne okazało się również przeprojektowanie w 70% samego Cruze?a, gdyż montaż nowego silnika, mniejszego gabarytowo, lecz o większej mocy i momencie obrotowym, ma wpływ na szereg innych elementów konstrukcyjnych, od układu chłodzenia i układów pomocniczych po przednie zawieszenie, hamulce, aerodynamikę oraz ogólny rozkład ciężaru samochodu.

Wrzesień 2010 roku wyznaczył początek kluczowego etapu rozwoju i testów. Przed wyścigiem w Kurytybie, który otworzy tegoroczny sezon, w ramach testów przejechano ponad 4500 km ku ogólnemu zadowoleniu kierowców i konstruktorów. Chevrolet okazał się pierwszym producentem pojazdów startujących w wyścigach WTCC gotowym do wyjechania na tor nowym samochodem. Zespół ma nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli mu na osiągnięcie niezawodności wymaganej przez nowe przepisy, które pozwalają na zaledwie jedną wymianę silnika w samochodzie w całym sezonie.

Składu zespołu kierowców nie zmieniono, zgodnie z jedną z najstarszych zasad sportów samochodowych: nigdy nie zmienia się zwycięskiej drużyny! Mistrzowi świata, Yvanowi Mullerowi, przysługuje nr 1 na samochodzie, zaś Robowi Huffowi, niedawnemu nabytkowi zespołu redakcyjnego magazynu The Sun, do którego przez cały sezon będzie pisywał artykuły o WTCC, przyznany został nr 2. Odstępstwem jest nr 8 Alaina Menu, stanowiący celowy wybór, pozwalający na jazdę słynnym ?szczęśliwym numerem? Luisa Chevroleta w szczególnym roku obchodów stulecia istnienia marki.

W Brazylii Chevrolet wprowadzi czwarty samochód, łatwo rozpoznawalny ze względu na niezwykłe, pomarańczowe barwy, który powierzony zostanie miejscowemu bohaterowi, Carlosowi ?Cacá? Bueno. Dzięki pomocy ze strony firmy iCarros oraz Itaú Bank, 34-letni brazylijski as wyścigowy będzie mieć możliwość zabłyśnięcia przed własną publicznością podczas kolejnej jazdy za kierownicą Cruze?a, po swoim debiucie w wyścigach WTCC na torze Brands Hatch w roku ubiegłym.

WYŚCIG W KURYTYBIE (Czas miejscowy = CET – 4 godziny)

Sobota, 19 marca 2011 r.

14:00-14:35 (18:00-18:35 CET) Kwalifikacje

Niedziela, 20 marca 2011 r.

13:05-13:30 (17:05-17:30 CET) Wyścig 1 (14 okrążeń = 51,730 km) (Ze startu lotnego)

14:20-14:45 (18:20-18:45 CET) Wyścig 2 (14 okrążeń = 51,730 km) (Ze startu zatrzymanego)

WYŚCIG WTCC W KURYTYBIE W TELEWIZJI

W Europie kwalifikacje, rozgrzewka i wyścigi transmitowane będą na żywo na kanale Eurosport International.

źródło: Chevrolet

 Posted by at 16:57

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>