lut 022011
 

Model dostępny jest w dwóch uzupełniających się wersjach nadwozia: sedan (o długości 4,79 m) oraz SW (4,81 m).

Wyważona i nowoczesna stylistyka modelu 508 sugeruje, iż pojazd został ?wyrzeźbiony z jednolitej bryły?, co odzwierciedla dążenie do osiągnięcia eleganckiego wyglądu, solidnej konstrukcji oraz wysokiej jakości wykonania.

Uwagę przykuwają przede wszystkim elementy osłony chłodnicy oraz reflektory o wyraźnie zaznaczonych konturach, podobnie jak pas świateł LED widoczny w dzień i po zmroku.

Z kolei w tylnej części wersji sedan trzy czerwone ?pazury? kryją trzy rzędy świateł LED. Tylne reflektory modelu SW otrzymały natomiast czerwoną obwódkę, która rozświetla się po włączeniu świateł.

Prosty i elegancki styl deski rozdzielczej, pieczołowite wykończenie, trwałość elementów oraz zastosowane technologie (kolorowy wyświetlacz ?Head-Up?, czterostrefowa klimatyzacja, ?bezkluczykowy? dostęp do pojazdu i rozruch silnika…) – wszystko to pomaga stworzyć ekskluzywną atmosferę we wnętrzu.

Praktyczny i ustawny bagażnik ma dużą pojemność 545 l w wersji sedan i 660 l w SW. Po złożeniu tylnych siedzeń (składają się jednym prostym ruchem) i uzyskaniu płaskiej podłogi, pojemność wzrasta do 1 581 l w przypadku sedana i 1 865 l w przypadku wersji SW.

Pod maską montowane są silniki o mocy od 112 do 204 KM. Każdy z nich należy do czołówki w swoim segmencie pod względem zarówno zużycia paliwa oraz osiągów, jak i dbałości o środowisko.

W gamie jednostek napędowych najbardziej ekologiczna emituje jedynie 109 g/km CO2, m.in. dzięki nowemu systemowi e-HDi. W przyszłości pojawi się również wersja z technologią HYbrid4, oferująca silnik o mocy 200 KM i napęd na 4 koła, przy emisji CO2 wynoszącej jedynie 99 g/km.

W momencie debiutu rynkowego pojawi się nowa jednostka 2,2-litra HDi FAP generująca 204 KM, oferująca osiągi na wyższym poziomie, niż silnik z dieslem V6 w modelu 407 i to przy emisji dwutlenku węgla niższej o ponad 30%.

508 będzie dostępny z dwoma typami zawieszenia: z nowymi kolumnami McPhersona z przodu, zapewniającymi optymalne połączenie komfortu i przyczepności oraz z podwójnymi wahaczami z przodu w odmianie GT, gwarantującymi lepszą przyczepność kół oraz doskonałą skuteczność, dostosowaną do osiągów silnika.

Wraz z modelem 508, Peugeot kontynuuje swoją międzynarodową ofensywę. Model będzie produkowany we Francji dla rynku europejskiego, a następnie w Chinach, dla największego rynku na świecie.

źródło: autowizja / Peugeot

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>