sty 152011
 

„Jestem podekscytowany stwierdzeniem, że będzie to siódmy członek rodziny MINI – a my oprzemy się na tej koncepcji”, mówi Ian Robertson, Członek Zarządu BMW AG, podczas konferencji prasowej w MINI na Motorshow Detroit.

Rok 2010 był najbardziej udanym rokiem w historii sprzedaży MINI, dostarczając około 234.000 egzemplarzy do Klientów na całym świecie. Nic dziwnego, że BMW AG chce budować na tym sukces, poszerzając i aktualizując funkcjonalność aut.

Obecnie MINI oferuje cztery modele samochodów (Hardtop, Cabrio, Clubman i Countryman), które zostaną połączone przez Coupe pod koniec 2011 roku, a Roadster w 2012 roku. Seryjna produkcja Paceman nastąpi wkrótce, tworząc pierwszy crossover coupe w segmencie małych samochodów.

Model koncepcyjny, oparty jest na MINI Countryman i wykorzystuje 1.6-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik, generujący 211 KM. Napęd przenoszony jest na cztery koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

„Ten samochód oddaje typowe cechy MINI – niepowtarzalne wzornictwo, funkcjonalność i przyjemność z jazdy – o nowym poziomie zręczności. Łączy on w sobie sportowy, męski wygląd coupe z wymiarów MINI Countryman „, skomentował Ian Robertson.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>