sty 052011
 

Producent nie podaje jeszcze dokładnych danych technicznych, ale wspomniał, że nowe Picanto jest dłuższe i posiada większy rozstaw osi w porównaniu z obecną generacją. Dzięki temu, Kia zakłada, że nowy model stanie się jednym z najbardziej konkurencyjnych pojazdów w segmencie A.

Samochód dostępny będzie zarówno jako pięcio i trzydrzwiowy hatchback, ale ten drugi zostanie wprowadzony w późniejszym terminie i będzie skierowany tylko na rynek europejski. Możliwe, że Picanto zostanie wprowadzone do Australii, aby przyciągnąć młode pokolenie, ale decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Nowa generacja napędzana będzie przez cztery „nowe” silniki, o pojemności skokowej 1,0 i 1,2 litra. Poza silnikami benzynowymi, wprowadzone zostaną jednostki Bi-Fuel i Flex-Fuel. Wszystkie szczycą się niskim poziomem emisji CO2.

Nowe Picanto po raz pierwszy pojawi się w marcu, na targach w Genewie. W związku z tym, więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie za miesiąc.

źródło: autowizja

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>