gru 092010
 

Nowy VW Passat

Zarówno Passata jak i Sharana najnowszej generacji Volkswagen wyposażył w pakiet bezpieczeństwa obejmujący zoptymalizowaną strukturę nadwozia, skuteczny zestaw pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz systemy wspomagające kierowcę. Powstały w ten sposób dwa z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Testowany Sharan uzyskał 96 procent (34 punkty) w kategorii ochrony pasażerów – był to jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich testowanych samochodów. Ponadto przyznano mu doskonałe 39 punktów za bezpieczeństwo dzieci.

Nowy VW Sharan

Po raz pierwszy w tej klasie aut dostępny jest opcjonalny pakiet ochrony dla pasażerów siedzących z tyłu, w skład którego wchodzą napinacze pasów bezpieczeństwa i boczne poduszki powietrzne dla drugiego rzędu we wszystkich konfiguracjach siedzeń. W wersji sześcioosobowej tylne poduszki powietrzne montowane są seryjnie.

Passat, jako model dostępny na pięciu kontynentach, musi spełniać międzynarodowe normy zderzeniowe, co udowadnia w najnowszej klasyfikacji EuroNCAP: bardzo dobra nota – 38 punktów za bezpieczeństwo dzieci i 33 punkty za bezpieczeństwo pasażerów. Doskonale wypadły w testach także systemy poprawiające bezpieczeństwo i wspierające kierowcę, zastosowane w nowym Passacie. Przykładem może być ACC z Front Assist, który jako ?czujny pasażer z pedałem hamulca? pomaga uniknąć najechania na jadący z przodu pojazd.

EuroNCAP (European New Car Assessment Programme) jest międzynarodową organizacją testującą i oceniającą bezpieczeństwo nowych samochodów na podstawie symulowanych wypadków.

źródło: Volkswagen

 Posted by at 15:12

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>