gru 162010
 

Masywny przód Compassa został bowiem ?żywcem? przeniesiony z większego brata, co sprawiło, że nowy model wydaje się być niezwykle ciężki. Natomiast w tylnej części nadwozia nie zaszło już tak wiele zmian. Pojawiły się nowe światła LED i niewielki spoiler. Całość uzupełniają 17- lub 18-calowe obręcze aluminiowe dostępne z chromowanym wykończeniem.

Wewnątrz pojawiły się materiały wyższej jakości oraz nowe wstawki dekoracyjne. Jest też wielofunkcyjna kierownica z przyciskami do sterowania radiem, tempomatem i zintegrowanym telefonem komórkowym.

W gamie jednostek napędowych dostępne będą dwa silniki do wyboru. Podstawowy czterocylindrowy, benzynowy motor o pojemności 2 litrów rozwija 158 KM i 191 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd może być przenoszony za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT2 lub 5-biegowej ręcznej skrzyni biegów.

Większa jednostka benzynowa 2,4-litra generuje 172 KM i również dostępna jest z przekładnią CVT2 oraz 5-biegowym ?manualem?.

Jeep oferuje model Compass w trzech konfiguracjach napędu. Standardowo moc przenoszona jest na przednie koła. Opcja Freedom Drive I to stały napęd na wszystkie koła, podczas gdy pakiet Freedom Drive II Off-Road Package zawiera dodatkowo reduktor.

Nowy Compass powstaje w fabryce Belvidere Assembly Plant należącej do koncernu Chrysler Group.

źródło: Jeep / MT

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>