gru 052010
 

Za hamowanie odpowiada układ Brembo CCM2 z ceramicznymi tarczami. 458 Challenge stoi na 19-calowych felgach z ogumieniem Pirelli. Krótko zestrojona skrzynia pozwala utrzymać obroty silnika blisko granicy 9 000 obr./min.

We wnętrzu nie ma miejsca na kompromisy: pełna klatka, wyścigowe kubełki i system przeciwpożarowy. Na kierownicy znajdują się pokrętła do ustawienia trybów ABS-u, kontroli trakcji i dyferencjału. Dzięki nim można bardzo precyzyjnie dobrać ustawienia do warunków panujących na torze. Z kolei użycie paneli z włókien węglowych i zastąpienie szyb tworzywem o nazwie Lexan, pozwoliło na dodatkowe odchudzenie całej konstrukcji.

Rezultat? Nowe Ferrari 458 Challenge pokonało firmowy tor Ferrari w czasie o 2 sekundy krótszym niż F-430 Challenge. Tak więc aktualny rekord Fiorano zarezerwowany dla modeli Challenge wynosi 1:16:5.

źródło: Ferrari / Moto Target

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>