gru 232010
 

Zaprojektowany z myślą o rynku europejskim, nowy model CT 200h wielkością, wyposażeniem, zastosowaniem w pełni hybrydowego napędu oraz niezwykle niską, wynoszącą 87g/km emisją zanieczyszczeń idealnie dostosowuje się do wymogów wysoce wnikliwej i ekologicznie świadomej grupy młodych odbiorców.

CT 200h będzie produkowany równolegle z innymi modelemi Lexusa, jak RX 450h, w Kiushu, gdzie w 2008 r. rozpoczął działalność zakład Kokura ? pierwsza na świecie fabryka stworzona z myślą o wytwarzaniu w niej wyłącznie pojazdów z napędem hybrydowym.

Zakład utrzymuje najwyższe możliwe standardy jakości produkcji dzięki połączeniu innowacyjnej technologii oraz wysokich umiejętności wykwalifikowanych ?rzemieślników? Lexusa. Od momentu otwarcia otrzymał on szereg głównych nagród dotyczących jakości, ostatnią w 2010 r.

Model CT 200h, z w pełni hybrydowym układem napędowym został opracowany według niezwykle rygorystycznych norm Lexusa, znanych pod nazwą MUSTs. Zbiór tych unikalnych standardów zawiera ponad 500 pozycji ustalających ścisłe wytyczne dotyczące projektowania oraz poszczególnych etapów produkcji począwszy od tłoczenia części i zgrzewania elementów nadwozia, a skończywszy na lakierowaniu i montażu.

Normy Lexusa MUSTs wyznaczają również standardy poziomu drgań i głośności (NHV) pozwalające uzyskać wyciszenie i trwałość auta, jakich oczekuje się od marki Lexus, a nawet odnoszą się do takich parametrów jak wygląd, jakość dotykowa, jakość dźwięku, czy efektywność i czułość elementów sterowania. W drobiazgowym, 1700 punktowym procesie kontroli, Lexus łączy najbardziej zaawansowaną, cyfrową technikę pomiaru jednorodności powierzchni z wyczuciem doświadczonych „rzemieślników”, aby zapewnić jak najwyższy poziom jakości i jak najlepszy wygląd pojazdu.

Jakość, legendarna obsługa klienta oraz nagradzana sieć autoryzowanych stacji dealerskich pozostają fundamentem marki Lexus. Model CT 200h umożliwi po raz pierwszy w pełni doświadczyć tych wielkrotnie wyróżnianych standardów klientom segmentu aut kompaktowych klasy Premium.

Poziom zainteresowania modelem CT 200h jest bezprecedensowy; Lexus Europe oczekuje na odbiór przez klientów pierwszych samochodów.

„Jesteśmy zachwyceni tym, jak pozytywnie został odebrany model CT 200h przez potencjalnych klientów oraz naszą sieć dealerów.” mówi Andy Pfeiffenberger, wiceprezes Lexus Europe., ?Liczba zapytań oraz zamówień przewyższa nasze oczekiwania i jesteśmy przekonani, że CT 200h będzie miał znaczący wpływ na zyski firmy Lexus w Europie?

Pierwszego Lexusa CT200h polscy klienci odbiorą w marcu 2011. Tak jak w Europie – cieszy się dużym zainteresowaniem wielu polskich klientów, którzy złożyli już zamówienia na ten model.

źródło: Lexus

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>