lis 202010
 

Sylwetka samochodu została wyostrzona nowymi detalami, wykonanymi oczywiście z materiałów kompozytowych, którymi Lamborghini tak bardzo się szczyci. W porównaniu do ?zwyczajnego? LP560-4 Spyder, odmiana Performante została odchudzona o 65 kg. Całkowita waga nowego modelu to 1485 kg – doskonały wynik w tej klasie pojazdów. Sylwetka pojazdu nie została przeładowana detalami, dzięki temu zachowano czystość formy.

Samochód w najwyższym punkcie mierzy niecałe 1,2 m. Delikatnym modyfikacjom uległ też przód pojazdu i tylny dyfuzor.

Całość podkreślają 19-calowe koła z ogumieniem Pirelli P Zero Corsa. We wnętrzu króluje Alcantara i włókna węglowe. Co ciekawe, mimo walki o każdy kilogram, inżynierowie włoskiej marki postanowili zachować elektryczne sterowanie szybami i klimatyzację. Wybredni klienci mogą skorzystać z programu ?Ad personam?, który pozwala na pełną indywidualizację i doposażenie samochodu.

Pod maską znalazł się oczywiście motor V10 o mocy 570 KM i pojemności 5,2 l. Maksymalny moment obrotowy wynosi 540 Nm. Ze standardową skrzynią E-gear, Performante rozpędza się do 100 km/h w 3,9 s, a prędkościomierz zatrzymuje się na wartości 324 km/h. Moc silnika V10 trafia na wszystkie cztery koła, a rozkład momentu między osiami wynosi 30:70.

źródło: Lamborghini

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>