lis 202010
 

Nowością w hybrydowej Kii jest akumulator litowo-polimerowy, który w porównaniu ze stosowanymi do tej pory bateriami litowo-jonowymi potrafi przechować większy ładunek (30 kW) przez dłuższy czas (o 25%). Kolejną zaletą jest niższa waga tego podzespołu.

W kwestii napędu, silnik elektryczny połączono z 2,4-litrową jednostką benzynową, co pozwala wygenerować moc 206 KM i maksymalny moment obrotowy 264 Nm. W trybie elektrycznym pojazd osiąga moc 40 KM i maksymalny moment obrotowy 205 Nm. Ciekawostką jest specjalny system VESS (Virtual Engine Sound System), który podczas jazdy ?na prądzie? generuje dźwięk silnika spalinowego, aby ostrzec przechodniów o zbliżającym się pojeździe.

Optima Hybrid wyróżnia się z zewnątrz przeprojektowaną osłoną chłodnicy, zmienionymi reflektorami, obniżonymi nakładkami z przodu i z tyłu, dodatkowymi progami bocznymi, tylnymi lampami LED oraz 16-calowymi obręczami aluminiowymi.

Samochód trafi do salonów sprzedaży w USA na początku przyszłego roku.

źródło: Kia / Moto Target

  One Response to “Kia Optima Hybrid w USA”

  1. Czekamy na wprowadzenie takiego modelu do Polski. Obecnie w ofercie polskich salonów są tylko Toyoty i Lexusy

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>