lis 302010
 

Zmiany na rok 2001 objęły główne nadwozie. Zastosowano nowy spoiler z przodu, który dba o uzyskanie odpowiedniej siły docisku podczas jazdy z dużą prędkością, oraz bezpośrednie wloty powietrza chłodzące hamulce. Z tyłu znalazło się z kolei niewielkie ?skrzydło?, zapożyczone z Astona Vantage V12. Nowy model otrzymał także dyfuzor z włókna węglowego, który w połączeniu z lekką osłoną podwozia pomaga skierować strugę powietrza w kierunku chłodnicy oleju w skrzyni biegów.

Oprócz nowych elementów nadwozia, na pokładzie sportowego Astona znalazł się specjalny system kontroli trakcji oraz układ ABS opracowany przez firmę Bosch Motorsport. Oba podzespoły zostały skalibrowane z uwzględnieniem torowego charakteru auta.

Aston Martin Vantage GT4 w nowej specyfikacji będzie współzawodniczył w brytyjskiej serii Aston Martin GT4 Challenge, europejskim pucharze GT4 oraz w innych seriach klasy GT4.

źródło: Aston Martin / MT

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>