wrz 302010
 

Kilka tygodniu temu Ferrari na prywatnym pokazie w Peeble Beach pokazało wąskiej grupie elitarnych klientów swoje nowe dzieło. Dziś reszta świata może nacieszyć swoje oczy nowym roadsterem Ferrari, który powstał na bazie modelu 599. Samochód powstał w limitowanej serii 80 sztuk, by uczcić 80-lecie studia Pinifarina. Również w nazwie znajdziemy stosowne odnośniki – SA to skrót od Sergio i Andrea Pinifarina.

SA Apareta to prawdziwy roadster z miękkim dachem, który – jak twierdzi Ferrari – powinien być składany jedynie w ostateczności przy bardzo złej pogodzie. Samochód otrzymał również utwardzone zawieszenie, a jego przednia szyba jest poprowadzona nieco niżej w porównaniu do klasycznego 599. Pod maską zagościła jednostka V12 o pojemność 6 litrów i mocy 670 KM. Nowy roadster z Maranello będzie miał swoją premierę w Paryżu. Ferrari nie podaje ceny, jednak nie jest to konieczne – wszystkie egzemplarze już zostały sprzedane.

źródło: Ferrari / MR

 Leave a Reply

(wymagane)

(wymagane)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>